تاریخچه شرکت آلفارومئو

شرکت آلفارومئو در سال ۱۹۰۶ توسط شرکت خودرو سازی فرانسوی داراک که صاحب این شرکت شخصی به نام الکساندر داراک (تاجر و صنعتگر فرانسوی) بود

 

تاریخچه شرکت آلفارومئو 


شرکت آلفارومئو در سال ۱۹۰۶ توسط شرکت خودرو سازی فرانسوی داراک که صاحب این شرکت شخصی به نام الکساندر داراک (تاجر و صنعتگر فرانسوی) بود که  به کمک تعدادی سرمایه گذار ایتالیایی در شهر ناپل واقع در کشور ایتالیا تاسیس گردید و پس از گذشت زمان کوتاهی این کارخانه به شهر میلان انتقال یافت .
شرکت آلفا رومئو در آغاز کمپانی اس‌ای‌آی‌دی مخفف سوسیتا انونیما ایتالیانا داراک بود که با گذشت زمان نامش به آلفارومئو تغییر یافت .
شرکت آلفارومئو را می توان اصیل ترین سازنده خودرو های اسپرت و گران قیمت کشور ایتالیا دانست که پس از فیات و لانچیا قدیمی ترین شرکتی می باشد که در صنعت خودرو سازی ایتالیا بوده است البته این برند تولیدکننده خودروهای مخصوص به مسابقا اتومبیل رانی نیز می‌باشد .


نخستین خودرو تولید شده توسط آلفا رومئو

  191024HP اولین خودرو تولید شده توسط آلفا  این خودرو

.بود که در همان ماه‌های شروع فعالیت شرکت و به دست پدر طراحی آلفا "جوزپه مروسی" طراحی و ساخته شد

که توانست اولین نماینده آلفا در مسابقات سرعت گردد . اولین رانندگانی که رانندگی با این اتومبیل را افتخار یافتند تجربه کنند ، فرانچینی و رونزونی بودند .

در مسابقات سرعت شرکت نمودند ALFA HP آن ها با .

 .با برخورداری از موتوری با سیلندر دو تکه و با 6082 سانتی متر مکعب حجم ،  ALFA HP مدل جدید آن 

.می توانست که در دور موتور 2400 دو در دقیقه رقم جالب 82 کیلومتر در ساعت را ثبت کند

 

مسابقات اتومبیل رانی آلفارومئو

این کمپانی  در بسیاری از زمینه‌ها و دسته ‌های موتورهای اسپرت برای مثال  دسته‌هایی از قبیل موتور مسابقه‌ای گرند پریکس فرمول یک ، ماشین‌های مسابقه‌ای اسپرت ، مسابقات تورینگ و رالی توانسته تا کنون رقابت موفقی داشته باشد .آلفا در هر دو زمینهٔ سازندگی ماشین و تولید موتور ، در بخش‌های کاملاً اختصاصی یا بخش‌های قراردادی که معمولاً با نام آلفا کورس یا اتو دلتا نیز انجام می‌شد ، توان رقابت جدی داشت. این کارخانه در سال ۱۹۱۳ اولین ماشین مسابقه ای خود را تولید نمود . توسط ساخت این محصول این کمپانی موفق شد به دریافت جایزه ی رقابت‌های جهانی برای خودروهای گرند پیریکس این رویداد در سال ۱۹۲۵ اتفاق افتاد .انزو فراری  در سال ۱۹۲۹ موفق به تشکیل تیم مسابقه‌ای اسکودریا فراری گردید . او یکی از اعضای تیم مسابقه‌ای آلفا رومئو بود که با گذشت چند سال از این تیم جدا شد.

 

نماد آلفارومئو 
 

نماد آلفارومئو از دو بخش تشکیل شده‌ که با تاریخ میلان یعنی شهر زادگاه این کمپانی ارتباطی مستقیم دارد . یک صلیب سرخ که با زمینه سفید است آن پرچم شهر میلان بوده و یک اژدهایی که تاج بر سر دارد و در حال خوردن یک مسلمان مور  می باشد که متعلق به دوره جنگ های صلیبی بوده است.

منبع:سایت بکسل

تاریخچه شرکت آلفارومئو

شرکت ,آلفا ,خودرو ,آلفارومئو ,، ,سال ,که با ,در سال ,بود که ,شرکت آلفارومئو ,خودرو سازی ,سازی فرانسوی داراک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
اینجا نارنگیس را می‌خوانید. SDA عسل جوان tarfandB احسان رئیسی Blog آموزش طراحی سایت علی عبدلی وبلاگ دانشجویان آزمایشگاه دکتر لطیفی